Αποτελέσματα 29ου Πρωταθλήματος Αποστάσεων 2020 στο Βόρα

Με την πραγματοποίηση τεσσάρων έγκυρων αγωνιστικών τασκ ολοκληρώθηκε με επιτυχία το 29ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αποστάσεων 2020 FAI cat2 Αλεξιπτώτου Πλαγιάς που διοργάνωσε το ΑΣ ΠΕΛΛΑΣ στον Άγιο Αθανάσιο, όρος Βόρας από 16 - 22/ 08/2020

Task

Distance

Day Quality

[km]

T1 Day2 -18/08/2020

41.1

1.62%

T2 Day 4-20/08/2020

54.5

82.96%

T3 Day 5-21/08/2020

49.1

89.18%

T4 Day 6-22/08/2020

49.7

97.31%

Στον αγώνα του πρωταθλήματος συμμετείχαν συνολικά 27 αθλητές από 10 αεραθλητικά σωματεία της ΕΛΑΟ

1ος και Πρωταθλητής 2020 και για τρίτη συνεχή χρονιά είναι ο Λέπεσης Χάρης από την Λέσχη Αλεξιπτώτου Πλαγιάς Πάτρας-ΛΕΑΛΠΠΑ

2ος είναι ο Τσούκας Ευάγγελος από την Αερολέσχη Αγρινίου

3ος είναι ο Σταμέλλος Ευάγγελος από το Αεραθλητικό Σωματείο Ολύμπου Ελασσόνας-ΑΣΟΕΛ

Στον αγώνα βραβεύτηκαν και αθλητές ανάλογα με την κατηγορία της πτέρυγας, οπότε έχουμε :


Νικητές στα ΕΝ -D είναι οι :

1ος: Τσούκας Ευάγγελος από την Αερολέσχη Αγρινίου

2ος Σταμέλλος Ευάγγελος από το Αεραθλητικο Σωματειο Ολύμπου Ελασσόνας-ΑΣΟΕΛ

3ος Ανάγνος Θεόδωρος από την Αερολέσχη Φωκίδας και Στερεάς Ελλάδας-ΑΦΩΣΤΕΛ


Νικητές στα ΕΝ -C είναι οι :

1ος, o Κλειδαράς Ηλίας από τον Σύλλογο Αεραθλητών Μακεδονίας-ΣΑΜ
2ος, o Owen Tomson
3ος ο Τσιγάρας Ευάγγελος
από την Αερολέσχη Δυτικής Θεσσαλίας -ΑΔΥΘΕ


Νικητές στα FUN-ΕΝ A-B είναι οι :

1ος, Σιώτος Μάρκος από την Αερολέσχη Αίολος Δράμας

2oς, Στεργίδης Αλέξανδρος από τον Αεραθλητικό Όμιλο Κιθαιρώνα-ΑΟΚ

3ος, Φούκης Αλέξανδρος από τον Σύλλογο Αεραθλητών Μακεδονίας-ΣΑΜ


Ακολουθεί ο πίνακας των συνολικών αποτελεσμάτων των Ελλήνων αθλητών

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

TΑΣΚ 1

TΑΣΚ 2

TΑΣΚ 3

ΤΑΣΚ 4

ΣΥΝΟΛΙΚΑ

1

ΛΕΠΕΣΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΛΕΣΧΗ ΑΛΕΞ ΠΛΑΓΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΛΕΑΛΠΠΑ

9.6

811.6

891.8

956.8

2670

2

ΤΣΟΥΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΑΕΡΟΛΕΣΧΗ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

16.1

787.6

762.2

793.7

2360

3

ΣΤΑΜΕΛΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΑΕΡΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΟΛΥΜΠΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΑΣΟΕΛ

9.6

807.2

502.3

956.8

2276

4

ΚΛΕΙΔΑΡΑΣ ΗΛΙΑΣ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΕΡΑΘΛΗΤΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

7.3

692.2

744.5

815.9

2260

5

ΑΝΑΓΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΑΕΡΟΛΕΣΧΗ ΦΩΚΙΔΑΣ ΚΑΙ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

8.6

585.3

793.9

826.7

2215

6

ΓΕΩΡΓΟΣΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΑΕΡΟΛΕΣΧΗ ΦΩΚΙΔΑΣ ΚΑΙ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

9.6

823.5

383.7

936.6

2153

7

ΤΣΙΓΑΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΑΕΡΟΛΕΣΧΗ ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

8.4

131.7

767.4

822.7

1730

8

ΣΙΩΤΟΣ ΜΑΡΚΟΣ

ΑΙΟΛΟΣ ΔΡΑΜΑΣ

8.5

566.8

651.9

478.2

1705

9

ΚΑΡΑΣΙΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΑΕΡΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΙΘΑΙΡΩΝΑ

8.2

42.2

437.1

813.6

1301

10

ΧΟΥΡΜΟΥΖΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΑΙΟΛΟΣ ΔΡΑΜΑΣ

14.4

159.9

396.9

598.0

1169

11

ΣΤΕΡΓΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΑΕΡΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΙΘΑΙΡΩΝΑ

7.3

125.1

294.7

705.6

1133

12

ΦΟΥΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΕΡΑΘΛΗΤΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

7.2

221.5

311.0

480.5

1020

13

ΤΑΒΟΥΛΑΡΗΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ

ΑΕΡΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΙΘΑΙΡΩΝΑ

7.4

39.9

463.4

505.2

1016

14

MAI DESPOINA SUA

ΑΕΡΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΙΚΑΡΟΣ

8.4

38.8

423.7

543.4

1014

15

ΕΓΓΛΕΖΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΑΕΡΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΙΘΑΙΡΩΝΑ

8.2

357.6

188.9

354.7

909

16

ΚΟΤΣΙΡΑΣ ΗΛΙΑΣ

ΑΕΡΟΛΕΣΧΗ ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

9.5

66.6

367.2

376.1

819

17

ΡΟΥΤΣΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΕΡΑΘΛΗΤΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

8.4

112.8

83.3

513.1

718

18

ΝΕΤΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΑΕΡΟΛΕΣΧΗ ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

5.6

187.9

106.4

355.3

655

19

ΜΠΑΚΟΥΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΛΕΣΧΗ ΑΛΕΞ ΠΛΑΓΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΛΕΑΛΠΠΑ

8.2

195.1

256.8

184.1

644

21

ΚΡΑΚΑΣ ΘΩΜΑΣ

ΑΕΡΟΛΕΣΧΗ ΕΔΕΣΣΑΣ

8.9

308.9

267.1

0.0

585

25

ΡΑΠΑΝΟΥ ΓΙΩΤΑ

ΛΕΣΧΗ ΑΛΕΞ ΠΛΑΓΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΛΕΑΛΠΠΑ

0.0

38.8

70.9

72.7

182

26

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ

ΑΕΡΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΙΘΑΙΡΩΝΑ

7.2

38.8

96.0

35.7

178

27

ΦΥΡΟΓΕΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΑΕΡΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΙΘΑΙΡΩΝΑ

7.1

38.8

117.1

0.0

163